Postaládák

Hogyan válasszunk postaládát?

A mai postaládák rendkívül változatosak megjelenésben és elhelyezésben. Különböző színű, dizájnú és anyagú postaládákat kínálunk webáruházunkban. Postaládákat nagyon sokféle anyagból gyártanak, ami meghatározza annak árát, élettartamát és persze ellenállóságát is. A viszonylag egyszerűbb postafiókok általában acéllemezekből készülnek, és gyártásuk nem vesz sok időt igénybe. Utólag színterezéssel vagy más néven porfestéssel teszik őket színesebbé és főleg lépcsőházakban használatosak, ahol védettek a csapadéktól és napfénytől. Kültérre ezeket egyáltalán nem ajánljuk, mivel nagyon gyorsan, akár néhány hét, vagy hónap alatt berozsdásodnak és a festék lepattogzik róluk. Készülnek postaládák horganyzott acéllemezből is, amelyek már jóval ellenállóbbak, mint előbb említett társaik. A kültéri postaládák nagy része ilyen horganyzott lemezből készül és igen sokáig használhatók maradnak, valamint rengeteg szín, forma és beépítési mód közül választhatunk. A horganyzott acél postaládáknál is tartósabbak a nemesacélból készült levélszekrények. Készülnek még alumíniumból és műanyagból is postaládák. A műanyag postaládák, könnyűek és ezek a leghosszabb élettartamúak. Láthatjuk, hogy a választék igen széles.

A postaládák típusai:


Utcai postaláda:
A legnagyobb választékban kaphatóak webshopunkban különböző stílusban, sokféle színben és méretben. Számos utcai postaláda újságtartóval is rendelkezik a reklámanyagok, szórólapok elkülönítésére. Kültérre, a kerítés külső oldalára, vagy házfalra szerelhetőek fel. Ide sorolnánk még az oszlopra rögzíthető, álló amerikai stílusú postaládákat is. A bedobó nyílása az utcai postaládáknak eső ellen védett, melybe a postai küldeményeket az utca felőli oldalról dobhatja be a postás, kinyitni és kiüríteni az is utca felőli oldalról tudjuk.

Udvari postaláda:
Az udvari postaládákat a kerítésen vagy kapun belülre kell felszerelni, a küldeményeket az utcai postaládákhoz hasonlóan az utca felőli oldalról lehet bedobni, azonban a kiürítést a kerítésen belülről tudjuk elvégezni, ehhez nem szükséges kimenni az utcára, hátrányuk az utcai postaládákkal szemben, hogy nem látszik sok belőlük, így nem díszítik kerítésünket.

Beépíthető postaláda:
A beépíthető postaládákat beton, tégla vagy kőkerítésbe kell beépíteni. Sok típusnál nagy előny, hogy széthúzható, így a kerítés vastagságához igazítható. Ezeknél a típusoknál a bedobó nyílás általában az utca felőli oldalon, az ürítéshez használt ajtó pedig udvar felőli oldalon található.

Bedobó nyílás:
Bejárati ajtóra felszerelhető, vagy egyedileg kerítésbe épített postaládára szerelhető bedobó nyílás.

Lépcsőházi postaláda:
Lakótelepek, társasházak, lakóparkok lépcsőházainak falára szerelhetőek fel. Ezeknek a postaládáknak mindegyike tömbösíthető, tehát több darabot egymás mellé és egymás alá rögzíthetünk. A küldemények bedobására elölről van lehetőség.

Szórólaptartó:
Kimondottam reklámagyagok, szórólapok, prospektusok tárolására vannak tervezve. A reklámanyagok elkülönítésével elkerülhető a sokak számára zavaró a postaládába a levelekkel együtt bedobált nagy mennyiségű reklámanyag.

Teljes leírás Kevesebb leírás

Tudta?

Hogyha nem megfelelő helyre, vagy nem megfelelően van felszerelve a postaládája, akkor a postás a küldemények kézbesítését akár meg is tagadhatja?

 

A postaládát kertes házaknál a cím szerinti kapunál vagy bejáratánál, többlakásos ház/épület esetén (üzletház irodaház vagy más hasonló épület) bejárata közvetlen közelében, csoportosan, címzettenként külön-külön kell felszerelni.

Lakóparkokban, ipari parkokban vagy gyártelepek esetén a telek bejáratánál található portaszolgálaton, vagy ennek hiányában a címhely bejáratán kell elhelyezni úgy, hogy a postás vagy kézbesítő biztonságosan hozzáférjen.

A bedobó nyílás előírt távolsága földtől vagy padlószinttől mérve minimum 70 cm,  maximum 170 cm, extrém esetekben minimum 40 cm, vagy maximum 180 cm lehet. A bedobó nyílás minimálisan előírt mérete: 3 x 23 cm

A postaládán kötelező feltűntetni a nevet és amennyiben van, akkor az emelet és ajtószámot is.

A postaládát úgy kell elhelyezni, vagy olyan kialakításúnak kell lennie, hogy annak tartalmához illetéktelen személy ne férhessen hozzá és abba a küldeményeket biztonságosan és rongálódás mentesen lehessen behelyezni.

Amennyiben postaládája és annak elhelyezése nem felel ezeknek a követelményeknek a küldemények kézbesítését a postás megtagadhatja.

 

A postai szolgáltatásokat és azok minőségi követelményeit a 79 / 2004. (IV. 19.) számú kormányrendelet szabályozza.

Teljes leírás Kevesebb leírás